Program

17/12 Po 18:30 - 20:00

Vánoce pro duši

Vánoce – čas radosti, štěstí a klidu! Jak však mnozí z nás ví, toto období s sebou může přinášet i hodně stresu. Máme spoustu povinností, dny jsou krátké a studené a můžou se přehlížet problémy ve vztazích, „aby se nepokazily svátky“. Pojďte s námi oslavit Vánoce pro duši a poslechnout si pár tipů, jak ani o svátcích nevypustit duši. Budeme se věnovat zejména duševní hygieně, vyzkoušíme si meditačně-relaxační metodu mindfulness a na chvíli si s duševní zdravovědou odskočíme i k možnostem pomoci při duševních obtížích. Pojďte se s námi zastavit a zamyslet nad tím, jak moc a proč se kolem Vánoc stresujeme. Pojmenujeme nejčastější důvody a zkusíme navrhnout funkční řešení. Naučíme vás, jak se zastavit, vydechnout, nadechnout a užít si vánoční atmosféru.
  • Vstup: Zdarma pro členy,
  • Cena: 220,
  • Jazyk: Česky
Detail
12/12 St 19:00 - 21:00

Ještě můžu vzlétnout: povídání s Monikou Hodáčovou

Pamatujete si, o čem jste snila, když vám bylo dvacet? Stále ještě sníte, nebo jste se už se všemi sny rozloučila? Možná by stálo za to některé z nich oprášit. A jestli už je na něco příliš pozdě, neznamená to, že nemůžete mít sny úplně nové, a možná dokonce i takové, o kterých se vám kdysi dávno ani nesnilo… Kniha Ještě můžu vzlétnout vás podpoří při vstupu do nové životní etapy, která může být plná velkých příležitostí, radosti z práce na sobě, na vztazích, na tom, co nás těší a dává našemu životu smysl. Nemusíme spasit svět ani být dokonalé. Možná by stačilo být k sobě laskavější a zkusit plnit si své sny. Nikdy není pozdě vzlétnout! Monika Hodáčová je mentorka, lektorka, autorka. Pracovala jako učitelka, lektorka programů pro děti i dospělé, rodinná terapeutka. V současné době ji nejvíce oslovuje pozitivní psychologie a také propojení psychologie s psaním, pracuje jako lektorka kurzů Psaní podle Lustiga. www.monikahodacova.cz
  • Vstup: Zdarma pro členy,
  • Cena: 150,
  • Jazyk: Česky
Detail

Proběhlé akce

4/12 Út 15:00 - 16:00

8 bodů pro autismus – představení návrhu změny sociálních služeb

Jasně a nahlas řekneme, jak se český sociální systém musí změnit, aby rodiče starající se o děti náročné na péči nezůstávali izolovaní na okraji společnosti, či vyčerpaní a zoufalí zbudou na pospas osudu! 💪😢 Přijďte na představení návrhu změn systému sociálních služeb pro lidi s PAS – 8 bodů pro autismus! Kromě představení 8 bodů, které vychází z naší rozsáhlé analýzy dostupnosti sociálních služeb (➡️ bit.ly/SocialniSluzbyCR), se můžete těšit i na premiérové uvedení nového dílu dokuseriálu příběhů rodin s autismem. Registrujte se na ➡️ bit.ly/8boduAutismu a dejte vědět všem, kterým situace lidí s PAS v ČR není lhostejná!
29/11 Čt 19:00 - 22:00

Jitka Vodňanská: Voda, která hoří - večer s autorkou

Večer s autorkou o knize, meditacích a nových začátcích. Voda, která hoří je obsáhlá vzpomínková kniha významné české psychoterapeutky. Přibližuje čtenářům celý její život plný mimořádných událostí a nevšedních setkání: Nezapomenutelnou ukrajinskou babičku a vzácné venkovské dětství v Jižních Čechách. Studia a atmosféru 60. let v Praze. Originální svět protialkoholní léčby v Praze u Apolináře - ten představuje jako blízká spolupracovnice zakladatele české protialkoholní léčby docenta Jaroslava Skály. Seznamuje s jedinečností československé psychoterapie v předrevoluční době. Vzpomíná na široký okruh přátel profesních, uměleckých, filosofických a disidentských. Ukazuje vlastní duchovní cestu a každoroční osamocené poutě do asijských klášterů. Významnou součástí knihy jsou též kapitoly o třech osudových mužích jejího života: výtvarníkovi Karlu Trinkewitzovi, básníkovi, divadelníkovi a zpěvákovi Janu Vodňanském a o dramatikovi a politikovi Václavu Havlovi. Tato svědectví svým významem přerůstají rovinu osobních vzpomínek, představují současně i jedinečný vhled do novodobé české kultury a historie.
26/11 Po 19:00 - 22:00

Beseda s Ivou Pekárkovou o její nejnovější knize Třísky

Beseda s autorkou Ivou Pekárkovou o její nejnovější knize Třísky o zakázané lásce. Román o lásce s prvky investigativní reportáže podle skutečné události: Může být život postižené ženy na vozíku úžasně zábavný a plný dobrodružství? Evidentně ano. Šárka, obyčejná dívka z malého města v Sudetech, ve dvaadvaceti letech po nehodě ochrnula. Rozhodla se ale, že se nepromění v bezmocnou zapšklou chudinku. Manžel ji opustí, ona sama vychová syna. A objeví, že i paraplegik může mít skvělý sex. Po rozchodu s partnerem, který ji využíval, se rozhodne, že s chlapama už nechce nic mít. Pak se ale internetově zamiluje do Pákistánce Tabishe a život nabere nečekané obrátky. Román Tříska je psaný podle skutečného příběhu jedné statečné ženy. A nese v sobě prvky investigativní reportáže. Odhaluje nečekaná zákoutí života lidí s postižením a čtivou formou podává zprávu o málo známých aspektech činnosti českých zastupitelských úřadů, cizinecké policie i justičního aparátu.
19/11 Po 19:00 - 21:00

Ladislav Heryán rozmlouvá s Petrem Vizinou

Ladislav Heryán, salesiánský kněz a biblista, rozmlouvá s Petrem Vizinou, novinářem, nejen o své knize "U božího mlýna" - proč věřím v Boha a co jsem s ním zažil.
7/11 St 10:00 - 12:30

Jak nastavit férové podmínky pro agilitu, aby byla k užitku

Agilita je aktuální trend. Mnoho firem a týmů s ní experimentuje s různými úspěchy. Na tomto workshopu se dozvíte, jak agilitu zavést efektivně: • jak nastavit prostředí pro agilní projekty • jak správně ošetřit rizika a odpovědnost • jak motivovat a spravedlivě oceňovat kvalitní lidi na projektech
31/10 St 19:00 - 21:00

Jonathan Smith: 5 corks - Northern Italian wine tasting

Friuli Venezia Giulia and Trentino Alto Adige are two of the best wine regions in the world for producing quality white wines. We will continue the education of wine aromas identification with the use of the aroma bar and then taste Malvasia, Fruiliano, Pinot Bianco, Chardonnay, Nosiola and two outstanding blends. The wines are all unlikely to be found in Prague and come from Organic, Sustainable family run wineries. There will be an opportunity to purchase or order post the tasting.
24/10 St 19:00 - 21:00

Jonathan Smith: 5 corks - Italian sparkling wine tasting

Prosecco is Prosecco, right? Not really! The first tasting will help you to fully understand the tasting process and to explore aromas using a unique aroma bar. Once you’ve mastered the aromas and flavours, we will taste 4 different styles of Prosecco (Vintage, Non dosage, Traditional and Standard) and compare them to 2 Franciacorta (Standard and Non Dosage) from Lombardy. The wines are all unlikely to be found in Prague and come from Organic, Sustainable family run wineries. There will be an opportunity to purchase or order post the tasting.
23/10 Út 18:00 - 23:00

Ing. Lubor Obendrauf - Sraz botiček slavných dam

17/10 St 18:00 - 21:00

Spoluženy - workshop Kaligrafické minimum

16/10 Út 16:00 - 20:00

Ex-kouč Jaromíra Jágra Marian Jelínek: Motivace v době blahobytu

9/10 Út 11:00 - 12:30

Will the democratic world pass the Tibetan test?

8/10 Po 18:00 - 19:30

Panelová diskuse: Vzájemné porozumění - umíme to s cizinci?

26/9 St 16:00 - 22:00

Dobrá výměna // poprvé

Barevné babí léto ve znamení Dobré výměny oblečení, které už nenosíš nebo tě jednoduše nebaví. Společně zachráníme naše poklady a dáme jim druhou šanci, prodloužíme jejich životní cyklus a vyhneme se zbytečnému plýtvání. Pošleme to dál.
25/9 Út 18:00 - 21:00

Spoluženy - workshop Kaligrafické minimum

krátká přednáška o vývoji a historii latinského písma v Evropě nácvik základních tahů a technik tvorba vlastního monogramu na ozdobnou kartičku
24/9 Po 17:00 - 19:00

Držitelka Pulitzera Tina Rosenberg o Solutions Journalismu

Přijďte se dozvědět, v čem je žurnalistika orientovaná na řešení jiná a proč by měla najít své pevné místo i v českém prostředí! Držitelka Pulitzerovy ceny, špičková novinářka a spisovatelka Tina Rosenberg zastává myšlenku, že žurnalistika by neměla informovat pouze o problémech, ale se stejnou měrou poctivosti a vážnosti také o reakcích na ně a jejich řešeních.
12/9 St 17:00 - 17:00

Jan Mühlfeit - Ošéfujte svoji energii, aby pracovala pro vás!

Speciální přednáška exprezidenta Microsoftu pro Evropu, globálního stratéga a kouče hvězd JANA MÜHLFEITA pro Elegantní Česko - s neformální afterparty u zeleného čaje.
6/8 Po 17:00 - 21:00

MEET & GREET Radkin Honzák

Přijďte pochopit, jak funguje naše tělo, a najít recept na šťastnější život. O tom, proč je „duše v břiše“, promluví známý psychiatr Radkin Honzák.
1/6 - 2/6 So 15:00 - 22:00

1. sraz Na volné noze v Praze

Výroční sraz nezávislých profesionálů pořádána letos 1.–3. června poprvé v Praze, coby každoroční oslavu svobodného podnikání a života na volné noze.
29/5 Út 17:30 - 20:30

HR Talks #3

Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky z praxe HR. 1) Registrujte se na www.hrtalks.cz 2) Hlasujte pro přednášky, které vás nejvíce zajímají 3) Když tě vybrané přednášky budou zajímat, kup si vstupenku 4) Užijte si zajímavý večer včetně networkingu
28/5 Po 19:30 - 22:20

Jazz at Snemovni7 (#6)

Series of live shows under the cover of recently launched Airbnb Concerts. A busy business space during the day, a secret concert location at night, Snemovni 7 is an unlikely music venue.
24/5 Čt 18:00 - 21:00

Spoluženy - workshop Kaligrafické minimum

Na úvod se dozvíte něco málo o vývoji a historii latinského písma v Evropě, poté si vyzkoušíte základní tahy a taktiky a nakonec se dostanete k tvorbě vlastního monogramu na ozdobnou kartičku.
24/5 Čt 9:00 - 15:00

Conference on innovative politics

What are innovative approaches in politics and policymaking? Who are people innovating politics and public sector from external business or civic sector? Why do we need innovations in politics? Do not miss the opportunity to meet innovative leaders from all over Europe and learn and share your knowledge and expertise on innovating public sector and politics in Europe!
23/5 St 18:30 - 21:00

Večer s Czechitas

Setkání a veřejná debata s Czechitas
22/5 Út 17:00 - 22:00

MEET & GREET "Duše v břiše" s Radkinem Honzákem

20/5 Ne 15:00 - 18:00

Elegantní Česko: Outside/Fashion Bubbles - debata a networking

17/5 Čt 19:00 - 21:00

Setkání ekonoma a filozofa Tomáše Sedláčka s Vladimírem Michálkem

15/5 Út 19:00 - 21:00

Etiketa s… aneb O fousáčích v obleku

Etiketa s... je novou z řady diskuzních přednášek na téma pravidel společenského chování, vystupování i přístupu k životu jako celku. V rámci akce se můžete těšit na osvětlení a představení jednoho z aktuálních témat etikety a následnou diskuzi o jeho platnosti, využití a účelu ve 21. století.
11/5 20:00 - 22:00

Jazz at Snemovni7 (#5)

Series of live shows under the cover of recently launched Airbnb Concerts. A busy business space during the day, a secret concert location at night, Snemovni 7 is an unlikely music venue.
3/5 Čt 18:45 - 21:30

Fotografové na cestách: Jak zachytit sílu okamžiku

Další Cestovečer je před námi. Tentokrát si budete moci poslechnout dvě rozdílné přednášky, ale se stejným jmenovatelem - fotografování, zachycování nezapomenutelných okamžiků.
26/4 Čt 17:00 - 20:00

Jan Mühlfeit - Ošéfujte svoji energii, aby pracovala pro vás!

Speciální přednáška exprezidenta Microsoftu pro Evropu, globálního stratéga a kouče hvězd JANA MÜHLFEITA pro Elegantní Česko - s neformální afterparty u zeleného čaje Přijďte na setkání s mužem, který vás nasměruje, přiměje k zamyšlení i pobaví. A vybaví novým optimismem :-)
26/4 Čt 9:30 - 10:10

Lekce jógy

Pravidelné jógové lekce s Petrem Rybníčkem. Cvičíme 40 minut každé úterý a čtvrtek od půl 10. Lekci jógy jsme upravili tak, aby z vašeho dne ukrojila jen nezbytné množství, ale zároveň dokázala nastartovat tělo i mysl a pomáhala předcházet řadě bolestem vznikajících v důsledku nedostatečného či jednostranného pohybu. Cvičení je vhodné i pro úplné začátečníky, jediné co k němu potřebujete je pohodlné oblečení. Převléknout se můžete na místě. Sraz je v 9:25 na dvoře Sněmovní 7.
26/4 Čt 9:00 - 17:00

SpoluPRACUJEME

Žádné nucené představování, křečovitá snaha vyměnit si vizitky nebo prodej hrnců. SpoluPRACUJEME se odehrává v neformální, uvolněné atmosféře, a v prvé řadě se PRACUJE. Přítomnost ostatních lidí ponořených do práce je perfektní motivací dotáhnout dlouho odkládané úkoly do zdárného konce. Vítaným benefitem je možnost pobavit se zajímavými lidmi nebo požádat o radu. Cílem pravidelných setkání SpoluPRACUJEME je poznat nové prostředí a ukázat alternativu těm, kteří pracují převážně z domova. V rámci jednoho dne si můžete vyzkoušet, jaké to je pracovat v zajimavém prostoru a vedle dalších lidí se zájmem o inovace, podnikání a udržitelnost. Přijít může kdokoli, kdykoli a na jak dlouho chce.
24/4 Út 9:30 - 10:10

Lekce jógy

Pravidelné jógové lekce s Petrem Rybníčkem. Cvičíme 40 minut každé úterý a čtvrtek od půl 10. Lekci jógy jsme upravili tak, aby z vašeho dne ukrojila jen nezbytné množství, ale zároveň dokázala nastartovat tělo i mysl a pomáhala předcházet řadě bolestem vznikajících v důsledku nedostatečného či jednostranného pohybu. Cvičení je vhodné i pro úplné začátečníky, jediné co k němu potřebujete je pohodlné oblečení. Převléknout se můžete na místě. Sraz je v 9:25 na dvoře Sněmovní 7.
22/4 Ne 14:00 - 14:00

YouTube pro dospělé - workshop

YOUTUBE PRO DOSPĚLÉ aneb Všechno co jste kdy chtěli vědět o YouTube a báli jste se zeptat Stále nechápete, co ty děti na YouTube mají? Co všechno dnes zahrnuje tato obří platforma a co se tam děje? Chce být Vaše dítko nikoli kosmonautem nebo popelářem, ale slavným youtuberem? Co byste v takovém případě měli vědět? Jak celý systém funguje? Na čem se na YouTube vydělávají peníze? Jak tam můžete pracovat s reklamou? Ať už chcete přijít kvůli sobě nebo svým dětem, jste vítáni. Zkrátka YouTube v kostce. A k tomu všechny vaše všetečné otázky.
19/4 Čt 9:30 - 10:10

Lekce jógy

Pravidelné jógové lekce s Petrem Rybníčkem. Cvičíme 40 minut každé úterý a čtvrtek od půl 10. Lekci jógy jsme upravili tak, aby z vašeho dne ukrojila jen nezbytné množství, ale zároveň dokázala nastartovat tělo i mysl a pomáhala předcházet řadě bolestem vznikajících v důsledku nedostatečného či jednostranného pohybu. Cvičení je vhodné i pro úplné začátečníky, jediné co k němu potřebujete je pohodlné oblečení. Převléknout se můžete na místě. Sraz je v 9:25 na dvoře Sněmovní 7.
19/4 Čt 8:30 - 10:00

Brain and Breakfast live streaming: s Lenkou Bradáčovou

18/4 St 16:00 - 20:00

Praktický seminář GDPR a následná diskuze

Praktický seminář GDPR je určen zejména těm, kteří mají databáze svých zákazníků, dodavatelů či jakoukoli databázi jiných fyzických osob, zaměstnávají alespoň jednoho zaměstnance a další. Přednášející: Mgr. Hana Křenková Registrace zde: https://goo.gl/forms/GyZo8kVJ3z2JgpmT2
17/4 Út 19:00 - 20:30

Eticky o… Politické etice a etiketě v současném Česku

ubnové Eticky o... věnujeme tématu etiky a etikety na poli české politické scény. Může si poslanec dovolit přijít na schůzi dolní komory v maskáčích? Je přípustné, aby politici mluvili na veřejnosti vulgárně? Jak jsme na tom v Čechách s morálkou a jakou roli u nás hrají křesťanské hodnoty? Diskutovat budeme s Antonínem Homolou, členem KDU-ČSL a poradcem místostarosty na ÚMČ Praha 5.
17/4 Út 18:00 - 19:00

Lekce Mindfulness pro relaxaci a odbourání stresu

Zklidni mysl, zlepši svoji koncentraci a dosáhni lepších pracovních výkonů díky mindfulness a dechovým cvičením s Tereza Hausmanova Yoga.
17/4 Út 9:30 - 10:10

Lekce jógy

Pravidelné jógové lekce s Petrem Rybníčkem. Cvičíme 40 minut každé úterý a čtvrtek od půl 10. Lekci jógy jsme upravili tak, aby z vašeho dne ukrojila jen nezbytné množství, ale zároveň dokázala nastartovat tělo i mysl a pomáhala předcházet řadě bolestem vznikajících v důsledku nedostatečného či jednostranného pohybu. Cvičení je vhodné i pro úplné začátečníky, jediné co k němu potřebujete je pohodlné oblečení. Převléknout se můžete na místě. Sraz je v 9:25 na dvoře Sněmovní 7.
13/4 19:30 - 23:00

Jazz at Snemovni7 (#3)

A third-ever jazz concert at Snemovni7 co-working space. Series of live shows under the cover of recently launched Airbnb Concerts. A busy business space during the day, a secret concert location at night, Snemovni 7 is an unlikely music venue.
11/4 St 16:00 - 19:00

Margareta Křížová – Jak se jedná s investorem

Vstup investora obnáší řadu kroků včetně úvodního "namlouvání", indikativní nabídky, term sheetu, due diligence, jednání o obchodní struktuře vstupu investora a dojednání podmínek ve smlouvě. Ve fázi "namlouvání" a jednání je pár momentů, které jsou pro fungování vztahu s investorem klíčové. Je dobré vědět, které to jsou, protože štěstí přeje připraveným.
10/4 Út 18:00 - 21:00

Spoluženy - workshop Kaligrafické minimum

Všechny formy elektronické komunikace jednou zmizí v propadlišti dějin, ale ručně psaná slova zůstanou na pořád a nic se jim nemůže rovnat.
5/4 Čt 18:40 - 21:30

Cestovatelský večer: Barma aneb země tisíce úsměvů

O Barmě, nebo chcete-li Myanmaru, jsme toho mohli slyšet poslední dobou z médií hodně. Disidentka Su Ťij, návštěva papeže Františka a masové vraždění Rohingů. Jak to tam ale vypadá pro normálního člověka? Oba naši přednášející Barmu popisují jako krásnou zemi s neustále se usmívajícími lidmi a ještě tradiční kulturou. Od kluků uslyšíte 2 zcela rozdílné příběhy s různými zážitky. Oba také vyznávají rozdílnou filosofii cestování, těšte se!
5/4 Čt 18:00 - 20:00

Nebuďte uspávači hadů, publikum se nesmí nudit!

Umět efektivně prezentovat je zásadní součást schopnosti vést jakýkoliv tým. Zároveň bohužel velmi podceňovaná. Nejčastější metodou je model „Uspávač hadů“ neboli časté opakování magické formulky „A na dalším slajdu máme...“ Tomáš Klvaňa používá inovativní metodu narativní techniky, dokonalé znalosti publika a tréninku před kamerou. Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí být zdatnými lídry v byznysu, neziskovkách, pedagogice, médiích i jinde.
4/4 St 18:00 - 20:00

Workshop pletení s OSLEM pro pletaře všech kategorií

Kurzy pletení pro zkušené i nezkušené. Jediným předpokladem je chuť něco uplést. Nebo se o to aspoň pokusit! Paní Novotná, nebo jak my rádi říkáme, babička Jarka, je superzkušená a hlavně supertrpělivá pletařka, která má co naučit jak ty, kterým už pod rukama vznikají norské vzory a chtěly by zapracovat na něčem novém, tak ty, kteří ještě nerozeznají jehlice od čínských hůlek.
4/4 St 17:00 - 20:00

Ex-kouč Jaromíra Jágra Marian Jelínek: Motivace v době blahobytu

Mít se vlastně dobře a zároveň paradoxně nebýt spokojený. Zažili jste ten pocit? Není to nic výjimečného. Co s tím? Právě to bude tématem této speciální přednášky. Marian během této SPECIÁLNÍ PŘEDNÁŠKY pro Elegantní Česko provokuje k zamyšlení a ukazuje na praktických příkladech možná řešení. Vychází z vědeckých studií podpořených dlouholetou praxí v daných oborech.
3/4 Út 18:00 - 19:00

Lekce Mindfulness pro relaxaci a odbourání stresu

Zklidni mysl, zlepši svoji koncentraci a dosáhni lepších pracovních výkonů díky mindfulness a dechovým cvičením s Tereza Hausmanova Yoga.
28/3 St 19:30 - 22:00

Spoluženy vol. 11

Užijte si 11. večer Spolužen s inspirativními ženami: Lenka Klicperova - válečná reportérka a šéfredaktorka Lidé a Země Daniela Drtinová - právnička a moderátorka DVTV Live
28/3 St 17:30 - 19:30

Seberozvojový Kurz

Umělcova cesta pro ženy
22/3 Čt 17:00 - 20:00

Elegatní česko

Twitter podle Filipa Horkého - jak ověřovat informace
22/3 Čt 8:30 - 10:00

Brain and Breakfast live streaming

S Ditou Přikrylovou o Czechitas
21/3 St 18:00 - 19:30

Lídrárna

Inspirativní večer Lídrárny s Lenkou Mrázovou
20/3 Út 19:00 - 12:00

JCI: Eticky o praktikách finančních institucí, které řídí svět

Další z řady diskuzních přednášek Eticky o... se bude zabývat praktikami a procesy nejen na Wall Street.
20/3 Út 18:00 - 19:00

Mindfulness pro relaxaci a odbourání stresu

Zklidni mysl, zlepši svoji koncentraci a dosáhni lepších pracovních výkonů díky mindfulness a dechovým cvičením s Tereza Hausmanova Yoga.
1/1 Čt

Inspirativní večer Lídrárny s Michalem Šrajerem

Michal před devíti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Před třemi lety se akvizicí stal Inmite součástí globální bezpečnostní firmy Avast, role a poslání hledat štěstí v práci však Michalovi zůstaly. Po roční rodinné cestě kolem světa, na které navštívil řadu “lidských firem”, se nyní vrátil zpět do ČR s vizí, pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně. Aby pomohl takový nadhled získat co nejvíce lidem, i budoucím generacím, organizuje mezinárodní konferenci mDevCamp, zapojil se do projektu Brain&Breakfast a pomáhá firmám směrovat ke štěstí v práci.

Řekli o nás

© 2018 Sněmovní 7 - Coworking v srdci Prahy

Zásady zpracování osobních údajů